Tears Again - oční sprej s lipozomy pro pohodu vašeho zraku - účinné a jednoduché ošetření suchých očí. Trápí vás pálení, řezání, pocit suchosti nebo cizího tělesa v oku? Vyzkoušejte Tears AgainR. K dostání v lékárnách nebo prodejnách oční optiky. Používáte Visine, Hypo Tears, Tears Naturale Vidisic nebo jiné oční kapky vyzkoušejte Tears Again - oční sprej - účinná úleva u syndromu suchého oka.
Tears Again - oční sprej s lipozomy pro pohodu vašeho zraku - účinné a jednoduché ošetření suchých očí.

Pomocí našeho vyhledávače si můžete vyhledat prodejce přípravku Tears Again® ve vašem okolí: <<<

Koupit můžete přímo zde

Pro odborníky

Hlavní rysy  |  Příčiny a léčba  |  Složení  |  Praktické výhody pro pacienta  |  Lepší compliance  |  Klinické studie  |  Prodej  |  Výhody při používání
Klinické studie

Studie 1 - prokázaná účinnost přípravku Tears Again®
Přísná metodika
Studie s 382 pacienty trpícími syndromem suchého oka byla provedena ve Stuttgartu v období od srpna 2003 do května 2004, s cílem testovat účinnost přípravku Tears Again® oční sprej. Metodika hodnocení byla neobyčejně přísná, dvojitě zaslepená, což znamená, že lékaři ani dobrovolní účastníci nevěděli, kdo užívá skutečný přípravek a kdo placebo. Tato opatření vylučují běžné experimentální chyby způsobené zaujatostí pozorovatelů a subjektů, a zajišťují vysoce spolehlivá zjištění.

Jasně prokázaná účinnost
Na konci hodnocení studie byly sledované parametry, jako například LIPCOF, BUT a Schirmer I, v porovnání s kontrolní skupinou významně lepší ve skupině, která dostávala Tears Again® oční sprej. Bylo také pozorováno až 89,5% snížení počtu zánětů okrajů očního víčka. Dotazování pacientů ukázalo subjektivní vnímání menšího počtu symptomů v 72% případů. Každý nemocný byl také názoru, že je používání přípravku Tears Again® oční sprej příjemnější než oční kapky nahrazující slzy.

Literatura:
Tyto výjimečné výsledky byly publikovány v předním časopisu German Ophthalmic Journal. (Klin Monatsbl Augenheilkunde 2004; 221: 825-836)

Stáhnout studii 1 (PDF)


Studie 2 - Srovnávací hodnocení prokazuje účinnost a použitelnost

Pozitivní srovnání s očním gelem
Další zaslepená zkřížená studie porovnávala Tears Again® oční sprej s léčbou triglyceridovým gelem, který také působí na lipidovou vrstvu slzného filmu. Naměřené parametry byly takřka identické s první studií.

Závěry uvádějí, že Tears Again® oční sprej dosáhl statisticky významných klinických benefitů oproti přípravku s triglyceridy ve všech klíčových měřeních. Kromě toho 96% pacientů uvedlo, že dává přednost metodě aplikace přípravku Tears Again® oční sprej před aplikací gelu.

Literatura:
„Srovnávací studie léčby syndromu suchého oka s umělou náhradou slz, především u porušení lipidové vrstvy.“ Lee. S., Dausch D., Dausch S. Klinikum St. Marien, Amberg.

Stáhnout Studii 2 (PDF)


Studie 3 - Tears Again® překonává Liposic

Randomizovaná, kontrolovaná, multicentrická zkřížená studie se 74 pacienty prokázala převahu přípravku Tears Again® oční sprej nad jinou běžnou léčbou založenou na lipidech, (Liposic). Ukázalo se, že všechny měřené parametry jsou signifikantně lepší u skupiny s přípravkem Tears Again® oční sprej jak před, tak po zkřížení.

Výsledky studie tak podporují předchozí údaje, které naznačují, že jedinečné fosfolipidové složení přípravku Tears Again® oční sprej je výhodnější než použití nepolárních lipidů.Literatura:
Srovnávací studie léčby syndromu suchého oka kvůli porušení lipidové vrstvy slzného filmu s náhradou slz obsahující lipidy.

Účinnost náhrady slz obsahující lipidy

Dausch D., Lee S., Dausch S., Kim J.C., Schwert G., Michelson W.

Stáhnout Studii 3 (PDF)

IBI, spol.s r.o.® >>> Právní prohlášení                                              Povězte svým známým >>> Zprávy v tisku >>> Kontakt

optimalizace PageRank.cz