Tears Again - oční sprej s lipozomy pro pohodu vašeho zraku - účinné a jednoduché ošetření suchých očí. Trápí vás pálení, řezání, pocit suchosti nebo cizího tělesa v oku? Vyzkoušejte Tears AgainR. K dostání v lékárnách nebo prodejnách oční optiky. Používáte Visine, Hypo Tears, Tears Naturale Vidisic nebo jiné oční kapky vyzkoušejte Tears Again - oční sprej - účinná úleva u syndromu suchého oka.
Tears Again - oční sprej s lipozomy pro pohodu vašeho zraku - účinné a jednoduché ošetření suchých očí.

Pomocí našeho vyhledávače si můžete vyhledat prodejce přípravku Tears Again® ve vašem okolí: <<<

Koupit můžete přímo zde

Pro odborníky

Hlavní rysy  |  Příčiny a léčba  |  Složení  |  Praktické výhody pro pacienta  |  Lepší compliance  |  Klinické studie  |  Prodej  |  Výhody při používání
Příčiny a léčba


schema oka

Vypařování – příčina suchého oka
Studie ukazují, že jednoduché porušení vodné vrstvy se vyskytuje pouze u 8 % pacientů, zatímco v 78 % případů jde o poškození lipidové vrstvy. Tato zjištění potvrzují další studie, které ukazují, že u pacientů se syndromem suchého oka je vypařování oční tekutiny hlavní příčinou jejích ztrát. Nejčastější příčinou syndromu suchého oka proto není nedostatečný tok slz, ale vyšší než normální rychlost vypařování způsobená porušením lipidové fáze slzného filmu.

Složení lipidové vrstvy
Současné modely lipidové vrstvy rozlišují dále vnější nepolární vrstvu a vnitřní tenkou polární vrstvu, která hraničí s vodní vrstvou.
Vnější nepolární vrstva lipidové vrstvy chrání slznou tekutinu před vypařováním a skládá se z esteru vosku, sterolesteru, triglyceridů a dalších lipidů.
Vnitřní polární vrstva tvoří rozhraní mezi nepolárními lipidy a vodní vrstvou, a je odpovědná za funkční stabilitu lipidové vrstvy. Skládá se ze styčných molekul, které obsahují jak hydrofilní tak lipofilní skupinu a jsou známy jako amfifilní molekuly.
Fosfolipidy jsou amfifilní molekuly – jejich nepolární mastné kyseliny vzájemně reagují s lipidy a hlavní polární skupiny reagují s vodní vrstvou. Asi 70% polárních lipidů slzného filmu jsou fosfolipidy.
Předpokládá se, že syndrom suchého oka způsobený vypařováním je důsledkem anomálií těchto polárních lipidů, protože nedostatečně strukturovaná polární vrstva nepříznivě ovlivňuje nepolární vrstvu lipidové vrstvy a vede k většímu vypařování.

Terapie zaměřená na polární vrstvu je důležitá
Vzhledem k tomuto scénáři je pochopitelné, že běžné léčení pomocí umělých slz obecně selhávají. Většina tekutiny aplikované prostřednictvím očních kapek okamžitě odteče slznými kanálky a zbytek se volně vypaří. V očním filmu zůstanou pouze zbytkové složky, jako zahušťovadla a konzervační látky. Dnes už je obecně známá klíčová úloha polárních lipidů pro stabilitu slzného filmu.

Tears Again® obnovuje lipidovou vrstvu
Klíčové složky, které Tears Again® oční sprej dodává, jsou fosfolipidy – důležité amfifilní stavební kameny styčné polární vrstvy. Specifickým fosfolipidem, který Tears Again® oční sprej dodává, je fosfatidylcholin, který je také nejrozšířenějším, přirozeně vylučovaným fosfolipidem Meibomských žláz. Dodávané fosfolipidy pomáhají obnovit polární vrstvu, což vede k opětovné stabilizaci lipidové vrstvy a omezení vypařování slzného filmu. Přirozeným důsledkem je pak zmírnění symptomů spojených se syndromem suchého oka.

Stojí také za zmínku, že záněty okrajů víček (chronická blefaritida), jejichž léčba bývá obtížná, ve většině případů zmizí jako druhotný účinek opakované aplikace lipozomálního očního spreje. a to bez nutnosti další léčby.

*Informace na této stránce jsou podpořeny zprávou z klinické studie: „Nová koncepce terapie s lipozomálním očním sprejem pro léčbu suchého oka“; autoři Sven Lee MD PhD, Sabine Dausch, Gűnter Maierhofer, Dieter Dausch, MD PhD, publikováno v Klin Monatsbl Augenheilkunde, 2004: 825-836
IBI, spol.s r.o.® >>> Právní prohlášení                                              Povězte svým známým >>> Zprávy v tisku >>> Kontakt

optimalizace PageRank.cz